jachym.org - web o nejednom :) neobyčejném miminku

Vítejte na mém webu!

Polepšovna mazlíčků 1. díl

První návštěva na ořeřškém cvičáku nás čekala ve čtvrtek 21.01.2010. Jak jsem psal dříve, tato úvodní lekce byla více individuální a více teoretická. Nevěděli jsme přesně, co od toho očekávat, a vlastně jsme stále nebyli vnitřně přesvědčení, že tohle je to pravé co by nám nějak mohlo pomoci.

Po příchodu nás trochu překvapil zákaz vstupu s pejsky do klubovny. Ono bylo celkem zima a moc se nám nechtělo ho nechávat ve venkovním kotci vedle dalších štěkajících psů (navíc posledně na psím táboře nám Bertík z kotce dokonce utekl skrz mříže). Nakonec jsem ho do boudičky nalákal a naložil hromadou piškůtků, tak aby si zapamatoval, že v boudičce je dobře :-).

Uvnitř klubovny se platilo (předem 3500,– za 10 výcvikových lekcí). Zaujal mě pán, který asi neměl problém zaplatit za cokoliv, nicméně po zaplacení se vyptával jestli by stačilo, kdyby pejska přivezl na cvičení, poté odjel a po cvičení by si ho vyzvednul. Jedna lekce má různé průběhy podle fází, viz. minulý článek. Typický průběh jsou dvě části s krátkou přestávkou. Nejprve jsou samostatně začátečníci a poté smíšeně začátečníci a ti trochu pokročilejší.

Nicméně na první lekci jsme byli 3 nováčci. Povídalo se něco o psí psychologii, jak se pracuje s vodítkem a další základy. My s Bělou jsme se ptali na otázky kolem Bertíka, no a dozvěděli jsme se že si Bertík nárokuje ve směčce vyšší pozici než mu náleží :).

Potom pán zavelel, že se jde ven a trošku si procvičíme pejsky. Sněhu všude hromady, zima až praštělo. A začali jsme k noze, dopředu, dozadu, doleva a tak dokola. Asi po 15 minutách bezproblémového cvičení, jsme se prohodili s Bělou a já šel jáchymkovat. No a v tu chvíli to začalo – Bertík koukal kde jsem, moc neposlouchal a neustále otáčel hlavu. Tak se s ním Běla trápila, ale nakonec to z dálky z tepla klubovny vypadalo celkem v poho.

Vrcholem dne se pak stala scénka, kdy Bertík zavrčel na paničku. Běla mu dala najevo, že to hodný pejsek nedělá – a konfliktní situace byla na světě. Nakonec zakročil pan cvičitel a ukázal Běle jak Bertíka zkrotit.

Výsledkem prvního cvičení byly instrukce jak Bertíka postupně vytlačit z jeho myšlenkového vyššího postavení ve smečce nad Bělou.

  • nosit košík kvuli ochraně paničky a Jáchymka
  • nechat mu vodítko i doma
  • jednoznačně ho usměrnit při náznaku vzdoru nebo agrese
  • po vytrestání, ale i jindy často provádět cviky a hezky ho vychválit

Po rozporuplném začátku, jsme odjížděli s pocitem, že by se s Bertíkem ještě dalo zapracovat na jeho adaptaci do smečky.

««« Předchozí text: Pokrokové úterky Následující text: Pokus o samostatné krmení »»»

autor: libor | 3. 2. 2010 St 20.18 | tisk | Bertík | 0 komentářů | 10399x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Aby se auto rozjelo je potřeba ho
Odpověd:

Stručně o mně

Jáchymek

Nové komentáře

Zpětné odkazy

Texy!