jachym.org - web o nejednom :) neobyčejném miminku

Vítejte na mém webu!

Dva muži a pes v divočině

První „velký“ pobyt na chatě, začal dobrodružstvím již den předem, jednoduše tím, že si Jáchym rozbil hubu na pukáčovi, protože místo nohama brznil zubama. Tohoto opuchlého a krvavého ptakopyska jsme ve čtvrtek ráno zbalili a vyrazili přes benzínku, babičku D. (vyložit J2 a B) a babičku E. (naložit peřiny) směr kameňák. Během asi 45 minutové cesty 3× zastávka na čůrání, 1× zastávka u stánku pro buřtíky a klobásky. Popolední příjezd teplého dne na chatu byl tedy poklidný.

Oč pohodovější cesta byla za námi, o to zuřivěji jsem se pustil do úklidu delší dobu neobývané chatičky. Pootvírat všechny okenice a okna, luxovat podlahy, luxovat pavučiny na stropek, v koutech. Vyhnat zatuchlý puch a roztoče, co nejvíc se dalo. Matrace vynést ven a vymlátit. Po této nepříliš zábavné několika hodinové řeholi, vydali jsme se s Jáchou na první malou vycházku ke kolejím na zastávku. Poté co Jáchym nejdříve tvrdil že bude ťapat, otočil na „tam na koníkovi, zpátky budu ťapat“. Nakonec se většinu doby nesl. U zastávky jsme si dali limonádu v hospůdce a vyrazili zpět. Číňan obsadil kdysi zavřený obchůdek po tlouštíkovi a zdá se, že dobře prosperuje.

Jáchym si v průběhu dne hezky zabydlel pokojík hračkami, prohlásil to za farmu a Bertíka přejmenoval na Freda a tvrdí že je kocour.

Po příchodu z vycházky, kdy se ještě cestou nekdo popálil kopřívou a bylo nutné utěšovat, jsme dorazili a začal se chystat ohníček na opékání buřtů. Opékání se z pohodového posení změnilo v divokou jízdu ve chvíli kdy malý vstal, přišel k ohníčku a popadnul kámen do ruky 8-O. Tak začalo asi hodinu trvající období řevu, křiku, pláče a bulení. Ruka šla hned pod tekoucí vodu a vydatně dlouho se chladila. Kolem osmé večerní nás zahnala bouřka do chaty a poté co mě napadlo, že by se dalo koukat na pohádku ruka přestala bolet :). Tak si ufňukánek pustil dva díly Finlyho hasičského auta a nechal si dát chladivou mas na popálené prstíky. Jako na potvoru cucavé bombónky s koncentrátem buh-ví (Běla vysvětlí) čeho v lékárničce došly. Levandulový olejíček došel v zápětí. Znavený Jácha tak padl do spánku a já znavený a vynervovaný za chváli také (plus ještě epizoda se žlučníčkem).

Poznámky:

  • V kadibudce v hrncí je pavučina tak hustá, že si nejsem jistý zda tím vubec bobos propadne.
  • Jáchym prohlásil že se v kadibudce bojí a raději kadí na kompost. Druý den už kadí i v kadibudce, ale bere si ssebou čelovku.

teční ráno rozetnulo kokrhání místních šelem asi stejně jako popelářské auto dělající kravál pod okny na sídlišti. No budíček bratru v půl 9, po celonočním dešti. Ruka zdá se docela dobrá. Snídaňový servis, umýt nádobí a mám naběháno jak Zátopek.

Vyrážíme na další vycházku na fodbalové hřiště, kde se z Bertíka stává nepřekonatelný brankář a současně neprostupný obránce. Jáchym skóruje 2× a pak mu klouže noha na vlhké trávě a zdá se že si natáhnul svalíky na noze. Pak chvíli zkoumáme místní hřišťátko a abych se nenudil, tak Jácha bere hlavou zábradlí oddělující hřiště a tribuny. Je pravé poledne, Bertík vypadá, že mu brzo šlehne, Jáchym zase řve a já foukám čelo.

Bolest budiž zapomenuta a po návratu je klid. Vaříme testovinky (Jáchym nemá hlad, ale když pak ochutnal a zjistil že jsou slané tak snědl jednu porci).

Po obědě prořezávám větve z třešně a slavnostně vynášíme mrtvou myš z boudy kde tlela již nějaký týden rozdrcená pastičkou. Pak ještě ostřáhávám tůji u garáže a za barákem. Nářadí jsou tu tři prdele a proto si plně vystačím s fiskars nůžkami co jsem si dovezl z Prahy. Vysavače tu jsou asi 4 a proto abych aspon něco vyluxoval přivezl jsem si vysavač z Prahy. a Hádanka nakonec, kolik flašek Sava se tu dá najít bez většího hledání? odpověď bude na konci článku. Když pak zapalovačem trestám drzé klíště za přisátí, čekám kdy se zapálí výpary chemikálií a celé to začně hořet jasným plamenen.

Odpoledne také testujeme bazének a je to docela príma. Večer když prší, Jáchym ještě testuje vaničku.

K večeři soupe de la pytlík s knedlíčkami, šroubkami a matičkami. Po večeři:

  • J: Tatí, už mě to zase bolí, chci pustit Finlyho
  • L: To jsem ti nepoštěl kvuli bolení, ale aby ses uklidnil před spaním
  • J: Potřebuju zase pustit Finlyho, jsem rozčílený
  • L: A proč jsi rozčílený
  • J: Jsem rozčílený z toho jak mi Kuba pořád bere hračky a tak potřebuju zase pustit Finlyho

Nakonec čteme pohádkového dědečka a jde se v klidu spát. Jáchym spinká v obležení všech autíček.

««« Předchozí text: Kuba stojící, ječící Následující text: TAM TAM »»»

autor: libor | 6. 7. 2012 Pá 22.34 | tisk | Na výletě | 1 komentář | 41112x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Vitek

Hezky se to cetlo a o tloustikovi jsem ani nevedel :-) Vypada to, ze zakladem je vyhazet co nejvic nepotrebnych (skodlivych) veci, ale to asi bez spolecneho dohledu majitelek nepujde.

24. 7. 2012 Út 12.38
Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Aby se auto rozjelo je potřeba ho
Odpověd:

Stručně o mně

Jáchymek

Nové komentáře

Zpětné odkazy

Texy!