jachym.org - web o nejednom :) neobyčejném miminku

Vítejte na mém webu!

Deníček našeho děťátka - Bětuška 3 roky

Bětuška ve 3 letech váží 14 kg a měří asi 97 cm, oblečení nosí 104. Boty má zimní Superfit 26, noha 157 mm. Bíťa je šťíhlounká, ale má páru jak 3 kluci. Má všech 20 zubů. Vzteklá je pořád, občas se s ní dá už i domluvit. Chodí 2× týdně do Kulíška a v březnu by měla začáít chodit s Kubou do žluté třídy v naší námořnické MŠ.

Spaní Přes den nespí, usne jenom v Kulíškovi. Večer chodí spát s klukama, když vypadá hodně unaveně, uspím jí dřív v ložnici a pak přenesu do postýlky. Už má postýlku v dětském pokoji, ale často chodí za námi do ložnice.

Jídlo a denní režim V květnu jsme přestaly s kojením. Jí s námi, ale malounko (systém celodenních mikrosvačin). Dokáže se najíst sama, někdy chce krmit. Hodně jí ovocné kapsičky, má ráda i maso a zeleninu. Když má k jídlu masozeleninovou skleničku, tak stále jen tu malou 125g. Denní režim musí Bětuška stále přizpůsobovat bráchům a už i své školce (2× týdně): kolem 6:30 budíček, symbolická snídaně, oblíknout, do kočáru/nosítka a do školy s Jášou a/nebo do školky s Kubou, nákup, domácí práce, nějaké hraní a čtení a běžíme pro kluky. Ráda se koupe ve vaně.

Pohyb Je velmi pohyblivá, vyleze v podstatě kamkoliv. Občas už i vydrží jít se mnou směrem, kterým chci jít. Na plavání skáče, plave, používáme páseček ale malinké úseky už zvládne bez – třeba metr ke břehu.

Co umí Ráda si prohlíží sama i společně knížky a Čtyřlístky. Čmárá na papír. Válí hady z modelíny. Ráda venku jezdí s kočárkem. Umí smrkat. Na požádání odnese odpadek do koše. Dokáže se svléknout a některé oblečení i obléknout. Umí si obout jednoduší boty. Oblíbené hračky jsou všechny „kartičkové“ – domino, dřevěné kartičky s rozřezanými vlaky. Vydrží koukat na pohádku.

Zvuky, komunikace Mluví pěkně. Hitovky jsou: „buď hodná Mamí“ (když se zlobím), „to není fér“, „Plomiň“,

Sociální kontakty ve školičce má vrstevníky, ale dokáže blbnout i se staršími dětmi. S klukama jsou občas už i parťáci. V Kulíškovi jí skoro odnaučili kousat děti. Teď má období, že je docela hodná na cizí mrňata – nabídne křupku, podá dudlík, přinese hračku.

Tělesno a nemoce V listopadu jsme zrušili plíny a počůrá se velmi víjimeně. Na noc ještě plínku má. O Vánocích blinkací virózka. V lednu dostala první dávku Priorixu. 25.1. jí pan doktor diagnostikoval virový zápal plic (bez kašle, teploty).

««« Předchozí text: Třetí zub venku Následující text: Míry a váhy »»»

autor: běla | 3. 2. 2017 Pá 23.30 | tisk | Alžběta, Vývoj | 0 komentářů | 45254x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Aby se auto rozjelo je potřeba ho
Odpověd:

Stručně o mně

Jáchymek

Nové komentáře

Zpětné odkazy

Texy!