jachym.org - web o nejednom :) neobyčejném miminku

Vítejte na mém webu!

Deníček našeho děťátka - Alžběta V 2 roky

Bětuška ve 2 letech váží 11,8 kg a měří asi 86 cm, oblečení nosí hlavně 86 i 92. Boty má kožené celoroční (Superfit 23, nebo zimní bufy 22ky (noha 133 mm). Má 12 zubů, 4 jedničky a 2 dvojky a 4 čtyřky a lezou jí 2trojky. Pořád je tvrdohlavá, dokáže sebou seknout na chodník, ječet jako když jí na nože bere, kolikrát vypadá, že se při tom zalkne nebo poblinká (což už se jí i povedlo). Taky dokáže dávat roztomilé pusinky, dlouho na někoho dělat PÁ PÁ, AHOJ, ČAU, tancovat, tulit se a tak. Pořád jí říkáme Bíťa.

Spaní Přes den spí Bětuška většinou 1× tak hodinku, bohužel ji na uspání musím kojit, spaní v kočárku v ložnici, které nějakou dobu fungovalo už nefunguje. Večer usíná u kojení kolem 21.00. Občas se nám povede prospaná noc, ale většinou se aspoň 1× i víckrát vzbudí. Spí na veliké matraci u naší postele, já pokud se mi to podaří, se stěhuju po uspání do postele.

Jídlo a denní režim Kojení je v noci (většinou 2× ), ráno (někdy ne), večer (vždycky) a 1× přes den (nebo taky přes den vůbec). Jí s námi, ale pořád relativně malé porce. V podstatě už jí krmíme málokdy, většinou se nějak nají sama lžičkou nebo rukama. Denní režim musí Bětuška stále přizpůsobovat bráchům: po 7h budíček, symbolická snídaně, přebalit, oblíknout, do kočáru a do školky s klukama, nákup, domácí práce, mezi 12 a 13 hodinou jde spát, nějaké hraní a čtení a běžíme pro kluky do školky (to je většinou v nosítku). Ráda se koupe ve vaně. Několikrát denně jí sprchujeme zadeček při přebalování.

Pohyb Chodí, běhá, šphá (židle, stůl, schůdky, prolejzačky, skluzavky, houpačky). Když jí nechám chodit, ujde docela dost, ale musí to být tam, kam chce jít ona (cca 1 km v kuse). Když zavelím nějaký směr, začne utíkat a po umístění do kočáru pak nastává výživný řev. Na plavání už pěkně skáče do vody, plave sama s pásečkem a rukávkama, udrží se na hladině i jen s pásečkem.

Co umí Hraje si, prohlíží si knížky. Pořád miluje boty (už i říká BOTÝ), kramaří ve skříních a šuplatech. Přivázala jsem židle ke stolu, protože je pořád někam tahala a všude vylezla a škodila. Čmárá na papír. Nají se sama lžičkou i když s nepořádkem, napije se z kelímku či hrnečku. Stěhuje věci, čmárá, šplhá do výšek, úřaduje v legu. Ukáže kde má pupík, zadek, nohu, ruku, hlavu, nos, ucho, pusu, zuby, jazyk i kde to mám já.

Zvuky, komunikace Začíná se jí rozšiřovat slovní zásoba, i když provedení není dokonalé a kolikrát jí rozumím jen já. Říká třeba BOTY, PITÍ, VODA, BUNDA, DÍKY, KŘÍCÍ, MIKINA, PLÍNA, KAKAO (jako jogurt s kakaem), ČAJ, ČÍ (ČÍST I ČŮRAT), LETADLO, LETÍ, JÁŠA, KUBA, DOBRÝ DEN, PROSÍM, CHLEBA, LEGO, SPÁT a spoustu dalších slov.

Tělesno a nemoce Kaká většinou 1× denně. Často má rýmu. Má 2× přetrženou uzdičku u horních zubů (pády na pusu). Už umí chodit čůrat na nočník, ale musí mít k tomu holý zadeček. V březnu měla planné neštovice.

««« Předchozí text: Malý myslitel Následující text: Poslední kojení »»»

autor: běla | 10. 4. 2016 Ne 07.02 | tisk | Alžběta | 0 komentářů | 42075x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Aby se auto rozjelo je potřeba ho
Odpověd:

Stručně o mně

Jáchymek

Nové komentáře

Zpětné odkazy

Texy!