jachym.org - web o nejednom :) neobyčejném miminku

Vítejte na mém webu!

Deníček našeho děťátka - Alžběta II

Bětuška v 6 měsích váží 7440 g a měří asi 71 cm oblečení nosí 68, ale oblékla už i nějaké 74. Bětuška je takové sluníčko a většinou řve jen proto, že má hlad, nebo je pokakaná, nebo je unavená. Jinak má dobrou náladu. Trochu hůře snášela časté prázdninové přesuny, ale nakonec jsme všechno zvládli. Nemá moc ráda nošení v Manduce na břiše u mámy (asi cítí mléko?), na zádech vydrží déle, ale v kočárku je taky spokojená. Ráda se nosí na ruce na stojáka, občas v klubíčku.

Spaní Přes den spí Bětuška většinou 3×, má dva krátké a jeden delší spánek. Naspí přes den tak +- 3 hodiny. Večer usíná většinou po 21 hodině u kojení. Spinká v malé postýlce, která má staženou stěnu a je přistavená k naší velké posteli. Budí se na kojení 1–2× za noc. Musím od ní ležet kousek dál, když jsme na sebe nalepené, klidně by sosala celou noc v kuse. Občas spala i v hace, na dovolené někdy v korbičce od kočárku.

Jídlo Kojení, stále často tak asi 8× za 24 hodin. Poslední dobou začala trochu prodlužovat intervaly mezi kojeními. Na rozdíl od kluků má i chvíle, kdy jí prso neuklidní a nechce ho. Když je při jídle nespokojená, často je to znamení, že si potřebuje odříhnout. Občas jsme zkoušeli vodu v lahvi s dudlíkem (někdy oslazenou glukózou), třeba když chvíli hlídá babička, ale zatím tedy žádný zářivý úspěch. Ani mlíčko s kaší z krabičky neocenila, takže jí nemůžu nechat někomu na déle jak cca hodinku.

Pohyb Vydrží chvíli na břiše, otočí se kolem dokola na hladké podlaze, otáčí se ze zad na bříško i zpět.

Co umí Drží v ručičkách hračky. Mimoděk si přendá hračku z jedné ruky do druhé. Líbí se jí mačkat papíry a žužlat je. Vydrží si dlouho sama hrát, nebo pozorovat bráchy.

Zvuky Výská a směje se, občas „povídá“.

Tělesno Dost slintá. Kaká většinou několikrát denně. Má citlivý zadeček, i mokré ubrousky už máchám ve vodě. Když se pokaká,tak je velice nespokojená a řve. Občas má rýmu. Je nutné jí 2× týdně stříhat nehty na rukách, jinak si poškrábe obličej.

««« Předchozí text: Kuboškova speciální slova Následující text: Kdo je kdo II »»»

autor: běla | 4. 9. 2014 Čt 15.59 | tisk | Vývoj | 0 komentářů | 248x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Aby se auto rozjelo je potřeba ho
Odpověd:

Stručně o mně

Jáchymek

Nové komentáře

Zpětné odkazy

Texy!