jachym.org - web o nejednom :) neobyčejném miminku

Vítejte na mém webu!

Rok a půl, deníček našeho děťátka

Jáchymovi je rok a půl, 18 měsíců. Jáchym má asi 81cm přitisknutý ke zdi a očárkovaný a váha tuhle ukázala 11,8 kg oblečeného Jáchyma. Zubů 16, jeden ze špičáků je ještě malinkej. Z oblečení už jsme vyřadili skoro všechny 80 a Jáchym nosí 86 a 92. Na zimu má boty č. 22 a koupili jsme kotníčkový boty Superfit č. 23.

Spaní Jáchym chodí spát mezi 19:30 a 20:00 a spí většinou spí celou noc. V posledních týdnech měl občas noční scénku o velkém hladu (byl nakojen a ještě se dojed houskou). Vstává většinou po 7 hodině. Odpoledne jde spát kolem 14 hodiny, v postýlce usíná sám a spí 1–2 hodiny, někdy i 3 hodiny.

Jídlo a denní režim Raní snídaňové kojení po probuzení. Inspekce domácnosti v pyžamu. Lov přebalovaného útěkáře, přebalení, oblečení, +- zuby. Snídaně: Jáchymovi nevoní houska a chleba, většinou snídá müsly nebo něco podobného zalitého jogurtovým mlékem. Na přesnídávku (kolem 10h) má Jáchym ovoce , většinou jablko, jablko s hruškou, jablko s banánem. Oběd je většinou kolem 13h a je zelenina s přílohou, případně s masem + olivový olej. Ke svačině je to různé pečivo, ovoce, zelenina. Celý jogurt moc nedáváme. K večeři je buď zbytek oběda, zelenina s přílohou, chleba nebo pečivo s lučinou, tvarohem, sýrem, polívka. Pije hlavně vodu (cca 300–400ml). Asi v 18:45 je koupačka, Jáchym si hraje ve vaně. Pak zuby, pomazlení, počtení. S večerním kojením jsme asi skončili, Jáchym utíkal, mlel se a vůbec se nenapil. Kojíme ráno a občas při hladové noční akci.

Pohyb Běhá, šplhá, na plavání stále bojkotuje potápění, ale jinak celkem spolupracuje.

Co umí Knihy, knihy, knihy občas už si je prohlíží regulerně SÁM. Doma ho nechávám jíst samotného lžičkou, pořád si pomáhá rukama, ale v podstatě se nají. Když už ho to nebaví, nebo nedokáže vyškrábnout zbytek, povolá mě do služby. Staví vysoké věže (z kelímků, kostek), ze stavebnice staví žirafy. Na vlakové vagóny s tyčkama navléká děravé kostky. Umí si vyhrnout rukávy. Rád si obouvá naše boty a chodí v nich. S hlášením bobků žádný pokrok, občas to řekne. Přistaví si stoličku k lince a pak mi tam úřaduje (hlavně při mytí nádobí).

Komunikace Nejoblíbenější slovo je HOPA. Rád skáče jako TUČŇÁK z knížky o zvířatech. Ví a řekne, že pes musí ven, aby udělal BOBEK a ČŠÍÍ. TÁTA už nejezdí do PRÁCE jen PFF PFF (autobusem), ale taky BA BA (tramvají). DOKTOR je poklep na srdíčko.

««« Předchozí text: Slovníček II Následující text: U klokana v kapse »»»

autor: běla | 24. 11. 2010 St 22.46 | tisk | Vývoj | 0 komentářů | 12652x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Aby se auto rozjelo je potřeba ho
Odpověd:

Stručně o mně

Jáchymek

Nové komentáře

Zpětné odkazy

Texy!