jachym.org - web o nejednom :) neobyčejném miminku

Vítejte na mém webu!

Deníček našeho děťátka X

Jáchymovi bylo 17 měsíců. Proběhl chabý pokus o změření a vyšlo 80cm zkrouceného Jáchyma a na váhu má něco mezi 11 a 12 kilama, zubů 12 a vylézající 4 špičáky, velikosti oblečení stále stejné (80,86,92), botičky nosí č. 21 na zimu máme boty 22.

Spaní Jáchym chodí spát mezi 19 a 20 hodinou a spí celou noc, vyjímečně v noci zahejká, ale zase usne. Vstává většinou mezi 6 a 7 hodinou, občas vydrží i do půl 8. Odpoledne jde spát mezi 13.30 a 14.30, v postýlce usíná sám a spí 1–2 hodiny.

Jídlo a denní režim Raní snídaňové kojení po probuzení. Inspekce domácnosti v pyžamu. Lov přebalovaného útěkáře, přebalení, oblečení, +- zuby. Snídaně: Jáchym ochutnal už housku s máslem a marmeládou, müsly, snídaňové lupínky, štrůdl. Na přesnídávku (kolem 10h) má Jáchym ovoce , většinou jablko, jablko s hruškou, jablko s banánem. Oběd je většinou kolem 13h a je zelenina s přílohou, případně s masem + olivový olej. Ke svačině je to různé pečivo, ovoce, zelenina. Jogurt pořád nedělá Jáchymovi dobře, ale zdá se že sýr nebo tvaroh v menším množství nevadí. K večeři je buď zbytek oběda, zelenina s přílohou, chleba nebo pečivo s lučinou, tvarohem, sýrem, polívka. Pije hlavně vodu, hóóódně ředěný zelený nebo černý čaj (cca 300–400ml). Asi v 18:45 je koupačka, Jáchym si hraje ve vaně, já sedím na pračce a čtu si. Po 19 hodiny je poslední kojení a pak se už spí. Kojíme většinou 2× za 24 hodin (ráno a večer).

Pohyb Občas popoběhne, schody dá za ruku po dvou. Vyleze přes postel a topení na parapet okna. Podleze židli, překročí kabel. Na plavní se nechce potápět, ale radostně mi ze břehu skáče do náruče.

Co umí Knihy jsou stále hit. Zvlád základy s lžičkou, ale je to dost špinavá záležitost :-), radši si pomáhá rukama. Čmárá tužkou a pastelkama po obrázcích. Většinou vyžaduje nakreslit motýla, prase, veverku a datla. Nemocný vydržel koukat na Krtka asi 40 minut, zdá se, že přesně ví co se tam děje (poprvé měl ke každému dílu můj slovní doprovod). Rád běhá s luxem a dělá, že luxuje, nebo zametá smetáčkem. Podle zahrabané ulity, ze které koukal asi tak 1cm x 1cm poznal, že je to šnek. Když zpívám, občas si zacpe uši, to teda nevím proč. Docela spolehlivě hlásí bobek. Zvládá pokyny typu „Vytáhni špunt z vany“, „přines knížku z vedlejšího pokoje“. Nové znaky: Nějak si nemůžu vzpomenout … naučili jsme se něco?

Zvuky APL je jablko, kde to ten kluk bere? Občas spojuje znaky a zvuky, jako třeba TÁTA, pffpff (autobus), znak PRÁCE – Táta jede autobusem do práce.

««« Předchozí text: Horečkovatej chlapeček Následující text: Fetiš na boty? »»»

autor: běla | 19. 10. 2010 Út 16.58 | tisk | Vývoj | 0 komentářů | 476x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Aby se auto rozjelo je potřeba ho
Odpověd:

Stručně o mně

Jáchymek

Nové komentáře

Zpětné odkazy

Texy!